…saj se nam je vreme kar dolgo časa slabo napovedovalo. Tudi lani smo planirali ta športni dan, ki nam ga je preprečilo ravno slabo vreme. Letos pa je le uspelo. Nehalo je deževati, mi pa smo bili pripravljeni. V četrtek, 18. maja smo se z učenci od 1. do 4. razreda zjutraj zbrali v svojih učilnicah, da smo se pogovorili o pravilnem načinu hoje, upoštevanju pravil varne hoje in vedenju na cesti.  Nato smo se oblekli, primerno obuli in v jedilnici s seboj vzeli malico. Odpravili smo se na avtobus, ki nas je odpeljal v Ortnek. V organizirani skupini smo odšli na pohod po cesti proti Grmadi. Pri cerkvi v Velikih Poljanah smo se prvič ustavili in pomalicali. Nato smo se povzpeli na Grmado. To je 887m visok hrib nad vasjo Vrh pri Poljanah v pogorju Male gore. Spotoma smo naredili še nekaj krajših postankov. Opazovali smo naravo, zanimive rastline, vmes pa so nas na pašnikih pozdravljale krave. Na cilju pri planinski koči smo si privoščili prigrizek in pijačo, učenci pa so se tam tudi lovili in igrali na igralih. Z vrha se nam je nudil čudovit razgled na ribniško dolino in okoliške kraje. Po počitku smo se odpravili nazaj do avtobusa. Za večino učencev je bil pohod kar naporen. Kljub vsemu je bilo učencem na športnem dnevu lepo. Vsi smo uspešno premagali hrib in se zadovoljni vrnili domov. Športni dan smo zaključili v šoli ob 12.50.

Zapisala: Mojca Kebe