Tudi letos je bilo tako. Otroci so v vrtcu na svojih poličkah dobili vabila in 23. 5. 2023 sva jih učiteljici Mojca Kebe in Alenka Kalič prišli iskat v vrtec. Pridružili so se nam tudi otroci, ki jih ta dan ni bilo v vrtcu. Vzgojiteljice so povedale, da so otroci ta dan z nestrpnostjo pričakovali in se ga veselili. Pripeljali sva jih v učilnico, kjer so jih pričakali pripravljeni kotički za igro. Najprej smo se drug drugemu predstavili in povedali, kaj radi delamo, potem smo si ogledali učilnico in se pogovorili o njej. Prisluhnili so pesmicam o šoli, sošolcih in učiteljicah, temu pa je sledila igra po kotičkih, ki so si jih otroci izbrali. Otroci so lahko prehajali iz skupine v skupino in se igrali po svojih željah. Ura je zelo hitro minila. Preden sva otroke pospremili nazaj v njihovo varno okolje, pa so dobili še darilca, ki so jim jih pripravili letošnji prvošolci. Naredili so jim papirnate gugalnice s kolesi z mislijo o znanju. Vrtičkarji so poiskali še sličico s svojim imenom in jo prilepili na gugalnico. Na koncu smo se poslovili z željami o lepih in dolgih počitnicah ter z mislijo, da se jeseni ponovno srečamo. Skupno druženje je bilo prisrčno in prijetno.

Zapisala: učiteljica Mojca Kebe