Učenci 4. in 5. razreda so 11. maja ob 7.30 odšli na ekskurzijo v Belo krajino. Najprej so si v Vinici ogledali spominsko hišo Otona  Župančiča in se natančneje seznanili z življenjem in delom pesnika. Na delavnici so si izdelali vsak svojega možička kopitljačka in se pomerili v pastirski igri kozanje. V Pustem Gradcu so si ogledali krajinski park Lahinja, mlin in žago na vodni pogon, predmete iz kamene dobe in zlati krajcar. V Adlešičih so učencem predstavili postopek pridelave lanu od semena do platna, izdelke iz lanu ter izdelavo belokranjskih pisanic.

Učenci so bili pri ogledih zelo motivirani, saj so si ogledali kraje, v katerih večinoma še niso bili. Z opazovanjem in poslušanjem so ponovili svoje znanje, izvedeli kar nekaj novega, ob izvedbi stare igre pa so se tudi razvedrili. Polni lepih vtisov so se v večernih urah vrnili domov.

Zapisala: Renata Peterlin