V ponedeljek, 10. 6. 2024, smo v šoli pripravili zaključno kulturno prireditev za starše in širšo javnost, na kateri so pod vodstvom svojih mentoric nastopili otroški in mladinski pevski zbor, učenci instrumentalisti, ki so obiskovali glasbeno ustvarjalnico, ter učenke, vključene v gledališki in literarni klub.
Prireditev, katere program smo kot generalko izvedli že dopoldne za učence, je potekala kot preplet petja, instrumentalnih zvokov in dramske igre. Dramski skupini 7. in 9. razreda sta odigrali prizora Pet Pepelk (Žarka Petana) in Dvoboj (avtorice Pavšič). Otroški pevski zbor se je predstavil s pesmicama Kolački in Pikapolonca, katerih besedili je napisala pesnica Anja Štefan. Instrumentalisti so na cajonih in tolkalih odigrali skladbici Sreča na vrvici in Jambo. Mladinski pevski zbor pa se je poslovil od treh devetošolk, ki so vsa šolska leta prepevala v šolskih pevskih zborih in za zadnji nastop izbrale pesmi Kometa, Če se od spominov da živet in Rdeči čeveljci.
Kar številni obiskovalci so doživeli prijetno uro raznovrstnega kulturnega programa.