Razstava  »Pot knjige – od avtorja do bralca« nas je v mesecu decembru popeljala v svet knjig.

V zgornji avli šole je bilo razstavljenih 12 plakatov, na katerih sta pisatelj Žiga X. Gombač ter ilustrator David Krančan s pomočjo stripa prikazala, kako nastane knjiga. Razstava je bila na ogled med 5. in 16. decembrom 2022, in sicer  učencem, zaposlenim, pa tudi obiskovalcem naše šole. Pot knjige so si vodeno ogledali vsi učenci, saj so bile za vse razrede izvedene pedagoške ure knjižnično-informacijskega znanja (KIZ). Učenci so spoznali, da pot knjige ni ne enostavna in ne kratka. Pri ustvarjanju namreč sodeluje veliko kreativnih ljudi.

Ob zaključku projekta, ki je nastal pod okriljem Javne agencije za knjigo Republike Slovenije (JAK RS)  ter Bralnega društva Slovenije (BDS),  je učence 4. in 5. razreda obiskal pisatelj Žiga X Gombač. Učencem je na zanimiv način opisal svoje popotovanje od Ljubljane do Loškega Potoka. V pripoved je vpel nekaj svojih zgodb, zato je ura obiska minila kar malce prehitro. Učenci so ob tej priložnosti dobili v dar dve brošuri: Pot knjige in Skrivnost izginulih črk.

Andreja Mohar Montanič, šolska knjižničarka