Deževni ponedeljek, 5. 6. 2023, so naši četrtošolci in šestošolci preživeli nekoliko drugače.

Skupaj z učiteljicami so se odpeljali v Botanični vrt Ljubljana, kjer se je začel prvi del naravoslovnega dne.

Učenci so bili že na začetku razdeljeni v dve skupini, za vsako od skupin pa je bil organiziran voden ogled. Tako so si ogledali zunanji del vrta in rastlinjak, ogledu pa sta sledili delavnica ter samostojno delo.

Ob prijaznem vodenju so učenci raziskali celotno področje ki jim je bilo na voljo.  Videli so  različne vodne rastline in alge, barvne rože z dišečimi vonjavami, žive fosile, strupene rastline, eksotične rastline iz oddaljenih pragozdov in še mnogo drugega. Učenci so se rastlin lahko dotikali in jih vonjali.

Po končanem ogledu Botaničnega vrta so se učenci odpravili v Cankarjev dom. Tam jim je kustosinja povedala nekaj o arhitekturi stavbe, o dvoranah ter dogodkih, ki se odvijajo v tem kulturnem centru.

Nato je sledil ogled naravoslovne razstave z naslovom » V vrtincu sprememb«.

Polni vtisov in novih spoznanj so se učenci v popoldanskem času odpravili proti domačemu kraju.