Tia, Jerca, Veronika, Rene, Kristjan in Ažbe so učenci pri čebelarskem krožku. Skupaj z učiteljem Donaldom so preselili čebeljo družino, ki jo je prinesel iz Logatca. Najprej so si pripravili vse potrebne pripomočke in se oblekli v čebelarske obleke. Pri čebelnjaku jim je učitelj Donald povedal, kaj bodo naredili, oni pa so ga pozorno poslušali.

Prišel je čas, ko so dali čebele v nov dom.

Čebele so bile takrat zelo mirne, saj je bil zelo lep dan. Učitelj je okvirje iz prenosnega panja prestavil v panj šolskega čebelnjaka. Pri tem so mladi čebelarji opazovali zalego in ocenjevali, če imajo čebele dovolj hrane na preostalih okvirjih. Matice sicer niso videli, je bila pa zagotovo prisotna, saj so videli sveže odložena jajčeca.

Veronika je ves postopek preseljevanja slikala s fotoaparatom.

Sedaj imamo v šolskem čebelnjaku že šest čebeljih družin. Zaradi slabega vremena v maju učenci in mentor tedensko skrbijo za čebele, da niso lačne.

Zapisal: Donald Beguš