V ponedeljek, 12. 6. 2023, so četrtošolci in petošolci imeli naravoslovni dan. Najprej so si v Dolnjem jezeru pri Cerknici ogledali maketo Cerkniškega jezera in muzej. Sledila je zanimiva vožnja z lojtrnikom ob jezeru. Potem so se odpeljali do Rakovega Škocjana, kjer so si ogledali Mali in Veliki naravni most. V Postojni so z vodičem vstopili v jamo – biser kraškega podzemlja in si ogledali različne kapnike, ki nastajajo z raztapljanjem apnenca. Po jami so se peljali z vlakcem. V vivariju so si ogledali mladičke človeške ribice. Zadnji postanek je bil v Kozarišču, kjer so si ogledali veliko zanimivih zgodovinskih predmetov v gradu Snežnik. Polni lepih vtisov in doživetij so se v poznih popoldanskih urah vrnili v Loški Potok.

                                                                            Zapisala: Renata Peterlin