V vrtcu smo imeli veliko dogajanja v tem tednu. Za začetek nas je obiskal čebelar, učitelj Donald, ki nam je lepo in nazorno predstavil svoje delo in tudi delo čebel. Vsaka skupina je dobila za poskusiti domač šolski med.

Spoznavali smo, kako nastane moka. Hišnik Rado nam je prikazal mletje pšenice s posebnim mlinčkom. Naslednji dan pa smo moko porabili še za peko domačega kruha.

Vzgojiteljica Brigita je zamesila kruh, otroci pa so poleg prepevali in opazovali.

V petek pa smo obeležili že 13. tradicionalni slovenski zajtrk. Maslo, med, mleko in jabolka so krasili naše mize.

Po zajtrku pa smo se spet zbrali skupaj in ob zvokih harmonike naših harmonikašev iz osnovne šole, zapeli že tradicionalno pesem L. Slaka – Čebelar.

Zapisala:

Nives Vesel