V petek, 17.11.2023, smo na šoli in v vrtcu izvedli že 13. Tradicionalni slovenski zajtrk, z namenom ozaveščanja otrok in učencev o zdravem in uravnoteženem načinu prehranjevanja, s poudarkom na izbiri in pripravi živil. Letošnji slogan se je glasil  »Kruh za zajtrk – super dan!«. Zajtrk je bil sestavljen iz kruha, masla, medu, mleka in jabolka. Vsa našteta živila so bila ekološke pridelave in vsa, razen medu, so bila kupljena pri lokalnih kmetih, s čimer smo poudarili pomembnost kratkih dobavnih verig živil in podpore lokalnih kmetov oz. pridelovalcev živil. Učitelj Donald, ki je tudi čebelar, pa nam je pripravil med, ki so ga pridelale čebele v šolskem čebelnjaku. Otrokom je bil zajtrk izredno všeč. Po malici smo se zbrali v šolski avli, kjer so nam pevci obeh zborov zapeli pesmi Leti moja čebelica, Čebelar, Tri planike in V dolini tihi pod vodstvom zborovodkinje Alenke Žagar. S harmoniko sta jih spremljala Tian Zbačnik in Žak Turk. Polni lepih vtisov smo se vrnili k pouku, ki je bil »obarvan v duhu TSZ«.

                                                             Vodja projekta TSZ: Renata Peterlin