V torek, 11. decembra 2018, natanko na 100. obletnico Cankarjeve smrti, je potekalo šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje za učence od 4. do 9. razreda. Učenci vseh razredov so se s svojimi mentoricami pripravljali na pisanje razlagalnega spisa ob predpisanih knjigah, to so bile:
– za 4. in 5. razred: Tone Seliškar: Bratovščina Sinjega galeba
– za 6. in 7. razred: Nataša Konc Lorenzutti: Avtobus ob treh in Prežihov Voranc: Solzice
– za 8. in 9. razred: Vinko Möderndorfer: Kit na plaži in Ivan Cankar: Moje življenje.

Število udeležencev tekmovanja po razredih in dobitnike bronastih priznanj lahko vidimo v spodnji razpredelnici:

RAZRED ŠT.  UČ. PREJEMNIKI BRONASTIH PRIZNANJ NA ŠOLSKEM TEKMOVANJU
4. 4 Naja Knavs
5. 3 Maša Kordiš
6. 4 Vanesa Balantič, Lina Poje, Gaja Starc
7. 2 Ines Lavrič, Kaja Lavrič
8. 6 Loti Debeljak, Nika Košmerl, Nadja Košmrlj, Klara Lavrič, Lana Mohar, Alina Šega
9. 4 Ajda Lavrič, Saša Turk

Učenki Ajda Lavrič iz 9. razreda in Alina Šega iz 8. razreda sta glede na svoj dosežek s šolskega tekmovanja napredovali na regijsko tekmovanje, ki je bilo v sredo, 23. januarja 2019, in na tem tekmovanju obe dosegli SREBRNO CANKARJEVO PRIZNANJE.

Vsem tekmujočim učencem in dobitnikom priznanj iskreno čestitamo!

Bogdana Mohar

Dostopnost