TOM je edini splošni telefon za otroke in mladostnike v Sloveniji. Preko telefona, e-pošte in spletne klepetalnice se lahko s svetovalci TOM-a pogovorijo zaradi katerega koli vprašanja ali težave, od najmanjše do največje. Pogovor potrebujemo vsi ljudje, še zlasti otroci in mladostniki, ki se soočajo z izzivi odraščanja.

Nahrbtnik TOM simbolično potuje po Sloveniji in obiskuje osnovne šole. V tej vseslovenski akciji z naslovom ¨TOM POTUJE, OTROKE OBISKUJE¨ sodeluje tudi naša šola. Nahrbtnik bomo na šoli gostili od 11. 12. 2023 do 22. 12. 2023. V tem času se bodo učenci od 4. do 9. razreda pri pouku seznanili z delom TOM telefona in pomenom pogovora. Učenci bodo na temo ¨ODGOVOR JE POGOVOR¨ izrazili svoje misli in ideje, prav tako pa bodo učenci lahko zapisali svoje strahove in težave, ki jih bomo predali ZPMS.

Povezava do video nagovora predsednika Nacionalne mreže TOM:

»Besede so najmočnejše zdravilo, ki ga uporablja človeštvo« – Rudyard Kipling